Mehmet Ali Birand
 
TT KİMSEYE NEFES ALDIRMIYOR
 
 


TT KİMSEYE

NEFES ALDIRMIYOR


Türk Telekom uzun süredir öylesine etkili bir kampanya yürütüyor ki, rakipleri nefes alamıyor. Ekonomik krize rağmen TT, hemen her alanda atağa kalkmış durumda. Cem Yılmaz’ın başını çektiği kampanyanın topluma ulaşması da çok başarılı. Ardı ardına yeni ürünlerle ortaya çıkan TT, geriye dönüp bakıldığında “iyi ki özelleştirilmiş” dedirtiyor. Paul Donnay kurduğu ekip ve iş planlamasıyla bu başarının mimarı oldu.


Hatırlayacaksınız, Türk Telekom’un satışı çok eleştirilmiş, devletin zarar ettiği ileri sürülmüştü. Oysa, bugün bakıyoruz eğer TT satılmamış olsaydı bu noktalara gelmesi ve devlete vergileriyle aynı katkıları sağlaması imkansız olurdu sonucuna varıyoruz.

AKMANSOY HİÇ

DİĞİŞMEMİŞ (!)


Tekin Akmansoy önceki gün 70 inci sanat yılı jübilesini yaptı. Yıllar boyunca durmadı ve sadece bizleri güldürdü. Hepimizin neşe kaynağı oldu. O gece tüm dostları onu kucakladı, alkışladı ve omuzlarda taşıdı. Öylesine anlamlı bir oyunla karşımıza çıktı ki, işte Akmansoy’dan bu beklenirdi, dedirtti. Resimlerine bakınca sanki karşınızda iki farklı insan varmış gibi duruyor, oysa tam tersi. Akmansoy hiç değişmemiş.

YSK’NIN YERİNE CİHAN

AJANSI GEÇSE NE OLUR?


Bu seçimin gizli galipleri arasında, CİHAN Haber Ajansı var. Gizli diyorum, zira CİHAN Haber Ajansının ne yaptığını sizler bilmiyorsunuz. Bizim gibi profesyoneller biliyor. Daha önceki seçimlerde olduğu gibi, bu defada seçim sonuçlarını hem eksiksiz, hem de çok hızlı şekilde bizlere iletti, bizde size yansıttık.


Besbelli, son derece iyi organize olmuşlar, hiçbir ayrıntıyı gözden kaçırmamışlar. Daha da önemlisi, diğer bazı ajansların aksine, taraf tutmadılar. Kalplerindeki partiye öncelik vermeye kalkmadılar. Medyada seçimin galibi CİHAN Haber Ajansı olmuştur.


CNN TÜRK’ün yayın danışmanı “ Galiba YSK yerine, CİHAN bu seçimleri örgütlese ve oy sayımını üstüne alsa, daha çabuk sonuç alırdık” dedi.


Doğru söze ne denir.
ERCAN SAATÇİ’DEN

ÜÇ YENİ DVD


Ercan Saatçi’nin prodüktörlüğünü yaptığı rec by Saatchi, piyasaya üç yeni DVD-CD çıkardı. Her biri diğerinden güzel.


Musa Göçmen’in “Sessiz Şarkı” albümü, Orkestral ve Oda müziği için yazdığı eserleri yine Türk müziği Türk müziği motifleriyle işlemiş.


İkinci DVD “Mucize Nameler” adını taşıyor ve tam arşivlik bir çalışma Levent Kırca- Nurseli İdiz-Emre Kınay-Işın Çelebi-Gülşen ve Cem Davran gibi isimlerden şarkılar birleştirilmiş.


Üçüncüsü ise Fatih Erkoç ile Kerem Görsev triosunun birbirinden güzel 26 parçasından oluşuyor. Her üç DVD’nin teknik yapımı yani kalite garantisi İmaj imzasını taşıyor.

İŞ ADAMLARI

SİYASETTE...


Hep ısrar ederim, ne kadar çok iş adamı, medya kişiliği veya serbest meslek sahibi siyasete atılırsa, o kadar iyi sonuç alınır. İş adamı Yahya Göstaş’ın Küçükçekmece İl Genel Meclisine seçilmesi bu açıdan memnuniyet verici bir gelişme. Darısı diğerlerinin başına.
ELİF’TEN NEFİS

BİR ROMAN


Elif Şafak öyle bir romancı ki, artık ne yazsa tadına doyum olmuyor. Elini dokunduğu herşeyi altın yapan insanlara benziyor. Doğan Kitap’tan çıkan AŞK romanını hararetle tavsiye ederim. Şafak’a hayran okurlardan biri olduğum için belki biraz taraflı davranıyor olabilirim, ancak ilk sayfasını okumaya başlayınca bana hak verirsiniz.

*


ORAY’IN MEDYASI


Oray Eğin bizim medya’nın en sivri dilli eleştirmenidir. Kimsenin gözünün yaşına bakmaz. Güncel Yayıncılık’tan piyasaya verilen “Bunları Kimse Yazmadı” adlı kitabında büyük büyük isimler nasiplerini alıyorlar. Medya dedikodularını merak edenlerin kaçırmamaları gereken bir kitap.


Çiftçi “anasını da alıp” 32.Gün’e geliyor...


32.Gün’de bu hafta partilerinin seçimdeki oy oranlarına göre seçmenler vardı. Herkes oyunu kime, neden verdiğini anlattı. Kavgasız, gürültüsüz partisini savundu. Programın tekrarını www.32gunhaber.com adresinden izleyebilirsiniz. Önümüzdeki hafta konuklarımız çiftçiler olacak. Mazot zammı altında ezilen, ürününü satamadığı için yollara döken çitfçiler yaşadıklarını anlatacak. Programa katılmak için 0212 297 60 32 numaralı telefondan bizi arayabilir, dan bize e posta gönderebilir ya da www.32gunhaber.com adersindeki “bize ulaşın” linkindeki formu doldurabilirsiniz.


YENİ BAŞKAN ESAT

ALTINGÜN’E İLK ŞİKAYET


Ali Selçuki’den bir mesaj aldım. Bu resimler Kuşadası’nın en ünlü plajlarından long beach e 170.m.mesafedeki yolların 5 yıldır evet beş yıldır kış hali. Bimer, Aydın valiliği, Kuşadası kaymakamlığı, Davutlar belediyesi, Aydın İl Sağlık müdürlüğü, Aydın İl Çevre müdürlüğü. Müracaat yapmadığımız yer kalmadı, hiç bir netice alamıyoruz. Foseptikler taştığı için bu sular binlerce turistin ve yerli yazlıkcının kullandığı denize gidiyor. En kötüsüde bu yolların altından yazın 500.000 kişinin yaşadığı DAVUTLAR ve GÜZELÇAMLI beldelerinin evlerde kullanılan temiz su şebekesi geçiyor.


Kuşadası’nın yeni Belediye Başkanı Esat Altıngün ayağının tozuyla geldi. Bakalım bu ilk şikayeti ciddiye alacak mı?
Bu yazılara cnnturk.com'dan da erişebilirsiniz.
 
 
BU KATEGORİDEKİ EN ÇOK OKUNAN 25 YAZI
- Yiyin efendiler...
- BUGÜN HEM POLİS, HEM PKK SINAVDAN GEÇECEK
- MHP'nin Türkiye'ye verdiği büyük zarar
- Artık, birbirimize yalan söylemeyelim...
- Türkiye yıllardır AB’nin vize uygulamasına itiraz edip durur. 1974’te Almanya’nın başlattığı ve 36 yıldır sürdürülen vize anlayışı çoktan değişti.
- Cemaat, efsaneleşen gücü’nün esiri oluyor…
- MİLLİ GÖRÜŞ, GÜLEN’İ GÖLGELEDİ…
- 12 EYLÜL BELGESELİ BAŞLIYOR…
- 32.Gün ile birlikte büyüdük... Göz açıp kapayana kadar geçmiş. Daha dün Ali Kırca...
- KAVGA BEKLENİYORDU, TAM AKSİ ÇIKTI...
- BİZ NEDEN KIZIYORUZ, ASIL SARKOZY UTANSIN...
- ERDOĞAN’IN AMACI BATI’YA SIRT DÖNMEK DEĞİL...
- CNN TÜRK’ÜN GİZLİ KAHRAMANLARINI TANIYIN…
- Yahudi aleyhtarlığını kışkırtıyoruz…
- Emekli Albay Arif Doğan öyle sözler söylüyor...
- Avrupa, Anayasa değişikliğini yetersiz ancak olumlu görüyor
- 1'inci köprüye karşıydım, bugün ise destekliyorum...
- Ermeniler, bize muhtaç olacak kadar fakir değil…(3)
- ERDOĞAN VE İHH KAZANDI, KAYBEDENLER İSE...
- Yine Ermeni çalışıyor, yine Türk seyrediyor...
- Ermeniler Türkiye'yi, alkışçılara şikayet edecek (2)
- ERDOĞAN, DOĞRUSUNU YAPIYOR...
- Genelkurmay sivile açılıyor
- Sevgili Dostlar,
- Artık PKK’dan çok, genç Kürtler korkutuyor…