Mehmet Ali Birand
 
VAKKO, AVRUPADAN TÜRKİYE’YE KÖPRÜ OLDU...
 
 VAKKO, AVRUPADAN

TÜRKİYE’YE KÖPRÜ OLDU...

 

Doğrusunu söyleyelim, Vakko’ya çok yakıştı.

 

Vakkko, 25 Haziran’da Fransa’nın Cannes kentinde başlayacak ve 8 Temmuz günü İstanbul’da sonuçlanacak olan, son yılların en büyük Uluslararası Yelken  Yarışının ana sponsoru oldu.

 

Cem Hakko, kendi markasına  neyin en çok yakışacağını çok iyi biliyor.

 

Bu yarışa, aralarında Türklerin de bulunduğu 28 tekne katılıyor. İlk defa,  Fransız basını Türkiye’den işkence veya Ermeni Soykırımı gibi  olumsuzlukların dışındaki bir açıdan söz edecek. Fransız Devlet TV’sinin izleyeceği yarışma, Avrupa ile Türkiye arasındaki ilk köprüyü kuracak.

 

Final, İstanbul’da yapılacak ve kupayı Başbakan Erdoğan sahibine verecek.

 

Bu yarışmanın gerçekleşmesindeki ilk adım  Cumali Vaner tarafından atıldı. Eurohorizon ve BİR TV’nin destekleriyle, yarışa önce  Dışişleri Bakanlığı,  tanıtma fonu, Deniz  Kuvvetleri Komutanlığı, İstanbul Belediyesi, Fransız Devlet TV’si sahip çıktılar.

 

Türk ve Fransız medyası da bu yarışa büyük destek verdi. Hürriyet- sabah-CNN TÜRK,  Fransa’dan da Le Figaro’nun katıldığı sponsorlar listesi, olayın ne oranlarla yaygın  şekilde duyurulacağının bir simgesi.

 

Bu yarış, yaz aylarında Dünya Futbol şampiyonasının yanısıra, Avrupa kamuoyunun en fazla konuşacağı spor olayı olacak.

 

Türkiye de, Avrupa  basınında ilk defa siyaset dışı bir konuda görülecek.

 

Vakko işte böyle bir dünya’nın kapılarını açtı. Ana sponsor olarak bu olayın bayrağı konumuna girdi.

 

 

 

                                                              ZORLU YİNE

BAŞARDI...

 

Denizbank’ın Belçikalı Dexia’ya 2,4 milar dolara satılması, özellikle içinde bulunduğumuz konjonktürde büyük bir başarı. Başarının faturası da, işin başındaki kişiye yani Patron’a kesilir.

 

A.Nazif Zorlu, çok ilginç kişiliği olan bir iş adamı. Piyasalara geldiğinden bu yana, sürekli şekilde bizleri şaşırttı. En, yapılamayacağı sanılan işlere imza attı. Hemen tümünde de başarılı oldu. Denizbank operasyonu da bunlardan biri.

 

Yıllar boyunca Belçika’da yaşadığım için, Dexia’nin ne kadar ciddi bir kurum olduğunu çok iyi bilirim. Attıkları adımları iyi hesap ederler.

 

Bakalım Zorlu bizi daha ne kadar şaşırtacak...

 

 


 

ZEYNEP ORAL

 

Meslekdaşım ve arkadaşım Zeynep Oral’ın “Meslek Yarası”  (Doğan Kitap 0212 449 60 06) adlı kitabını çok değişik hislerle okudum. Onun  33 yılın 28’inde ben de Milliyet’teydim. 20 yıl Brüksel’de olmama rağmen telefonla da olsa  olayların içindeydim, 3000 kilometreden dedikodulara katılıyordum.

 

Zeynep’i çok takdir ediyorum. Aynı zamanda da gıpta ediyorum. Çünkü yaşadığı olayları, geçirdiği  travma’yı (gazetesinden kovulmak travma’dan  başka ne olabilir ki?)  o kadar canlı anlatmış ki, sonunda olayı, içinden şeytanı çıkarır  atar gibi, okuyucu ile paylaşarak atmış. Aynı zamanda, biz gazetecilerin ne kadar duyarlı, çalıştıkları yerlerle kendilerini ne kadar özeleştirdiklerini de göstermiş.

 

 

 

 

BJK’LILAR TÜMER’E

KIZMAMALI...

 

Bizler hala, profesyonel futbolculara farklı gözle bakıyoruz. Eğer bizi, taşıdığı rekleri bırakıp başka bir takıma geçerse  çok kızıyoruz. FB’li ise, hep FB’li kalması, BJK’da oynadıysa başka klübe gitmemesi, GS’lı formayı giydiyse oradan kıpırdamaması gerektiğini düşünüyoruz.

 

Neden?

 

Bu insanlar, adı üstünde profesyoneller. En iyi koşulları nerede bulurlarsa oraya giderler. Bu, onların temel haklarıdır.

 

İşte bu açıdan bakıp, Tümer’e kızmamak gerekir. Hele “para aşkına böyle transfer yapılır mı?” demek daha da haksızlık. Tabii, para için transfer yapacak. Süresi kısıtlı bir futbol hayatını en iyi şekilde değerlendirecek ki, oynayamadığı zaman rahat etsin.  Üstelik, bu kısıtlayıcı bakış yurt dışına gidenlere değil de, içerde transfer yapanlara uygulanıyor.

 

Yine de,  Tümer dahil bazı futbolculara  da bir sözüm var: Siz siz olun ve “Bu klüpten başka yere gitmem” gibi büyük laflar etmeyin(!)

  

KANYON, YENİ

BİR SAYFA AÇTI

 

İstanbul yeni bir alış veriş merkezi kazandı. Eczacıbaşıların KANYON’u Levent-Gültepe arasında) değişik  mimarisi ve içeriğiyle  yepyeni bir dönem başlattı. Bugüne kadarki merkezler eski modellerdi. Fazla bir mimari  özellikleri yoktu. İstanbul’a yeni geldiklerinden dolayı hemen cazibe merkezi olmuşlardı. Ancak artık alışıldı. Şimdi ekstra birşeyler bekleniyor.

 

İşte o ekstra şeyleri KANYON  veriyor. Son derece ilginç, modern bir dizayn, farklı bir konsept ile inşa edilmiş.

 

Tavsiye ederim. Mutlaka zaman aylırın ve gidip görün.

 

Bundan sonraki Alış Veriş Merkezleri daha zorlanacaklar. Zira müşteri çekebilmek için KANYON’u aşmaları gerekecek.Bu yazılara cnnturk.com'dan da erişebilirsiniz.
 
 
BU KATEGORİDEKİ EN ÇOK OKUNAN 25 YAZI
- Yiyin efendiler...
- BUGÜN HEM POLİS, HEM PKK SINAVDAN GEÇECEK
- MHP'nin Türkiye'ye verdiği büyük zarar
- Artık, birbirimize yalan söylemeyelim...
- Türkiye yıllardır AB’nin vize uygulamasına itiraz edip durur. 1974’te Almanya’nın başlattığı ve 36 yıldır sürdürülen vize anlayışı çoktan değişti.
- Cemaat, efsaneleşen gücü’nün esiri oluyor…
- MİLLİ GÖRÜŞ, GÜLEN’İ GÖLGELEDİ…
- 12 EYLÜL BELGESELİ BAŞLIYOR…
- 32.Gün ile birlikte büyüdük... Göz açıp kapayana kadar geçmiş. Daha dün Ali Kırca...
- KAVGA BEKLENİYORDU, TAM AKSİ ÇIKTI...
- BİZ NEDEN KIZIYORUZ, ASIL SARKOZY UTANSIN...
- ERDOĞAN’IN AMACI BATI’YA SIRT DÖNMEK DEĞİL...
- CNN TÜRK’ÜN GİZLİ KAHRAMANLARINI TANIYIN…
- Yahudi aleyhtarlığını kışkırtıyoruz…
- Emekli Albay Arif Doğan öyle sözler söylüyor...
- Avrupa, Anayasa değişikliğini yetersiz ancak olumlu görüyor
- 1'inci köprüye karşıydım, bugün ise destekliyorum...
- Ermeniler, bize muhtaç olacak kadar fakir değil…(3)
- ERDOĞAN VE İHH KAZANDI, KAYBEDENLER İSE...
- Yine Ermeni çalışıyor, yine Türk seyrediyor...
- Ermeniler Türkiye'yi, alkışçılara şikayet edecek (2)
- ERDOĞAN, DOĞRUSUNU YAPIYOR...
- Genelkurmay sivile açılıyor
- Sevgili Dostlar,
- Artık PKK’dan çok, genç Kürtler korkutuyor…