Mehmet Ali Birand
 
ÜLKEYE İHANET EDİYORSUNUZ…
 
 

ÜLKEYE İHANET

EDİYORSUNUZ…Sayın Yöneticiler, sayın politikacılar;


Bu yazıyı çocuklarım, torunlarım ve onları çocukları adına yazıyorum. Tepkilerini sizlere yansıtmak istiyorum.


Lafları ağzınızda dolaştırmanızdan  belliydi. Kahramanlar gibi, Avrupa denince arslanlar gibi ortaya atlıyor ve  toz kondurmuyordunuz.


Ancak şimdi oyun ortaya çıkıt.


Mesut Yılmaz’ın AB bayrağını kapmasına sinirlendiniz ve onun önünü kapatabilmek için, oy telaşı ile Avrupa projesine  büyük bir darbe vurmak üzeresiniz. Eğer, önümüzdeki Pazartesi günü, Meclis toplantısında seçim tarihinden  sonra işi bırakıp giderseniz, eğer Avrupa Birliği uyum yasalarını çıkartmazsanız, ellerimiz iki yakanızda kalacaktır. Bu ülke’nin gençleri bunu size fena ödetecektir.


İŞTE BAŞ SORUMLULAR


Bahçeli Ecevit ÇillerTürkiye’nin geleceğini ipotek altına alıyorsunuz. Genç insanlarımızın ufkunu karartıyorsunuz. Vizyonlarını öldürüyorsunuz. Türkiye’ye olan ümitlerini kırıyorsunuz. Ülke’ninönünü kapatıyorsunuz.


Bu duruma gelinmesinde, ANAP ve SAADET hariç hemen her partinin etkisi var. Kimi az, kimi daha çok katkıda bulundu ve sonunda “bu işi seçimler sonrasına bırakalım” görüşünde buluştular.


AB’ye karşı olanların içinde en açık ve mertçe ortaya çıkan  MHP oldu. İlk başlarda “acaba idare edebilir miyim?” diye çırpındı, ancak ardından sanki bir yerlerden işaret almış veya sağlam bir destek bulmuş olacak ki, “Ben AB karşıtıyım” dedi. Bu nedenle MHP’yi kimse suçlayamaz.


Asıl suçlanması gerekenlerin başında Çiller, ardından da Ecevit  geliyor. Zira bu iki lider, dış görünüşte AB’yi destekliyorlar, ancak gerçekte Mesut Yılmaz’ın AB bayrağını kapıp seçim meydanlarına  koşmasını durdurabilmek için uyum yasalarını yokuşa  sürüyorlar.


Sözlerinde samimi olmadıkları açıkça ortaya çıktı.


İlerde pişman olacaklar, ancak iş işten geçmiş, Kopenhag doruğu kaçırılmış olacak. Genç kuşaklar hiçbirinizi de affetmeyecek.


BU DURUM ANAP’IN

İŞİNE GELİR


Mesut Yılmaz’ın kimi politikalarını beğenmeyebilirsiniz, ancak Türkiye’yi Avrupaya taşıma konusundaki ısrarcı yaklaşımı kayda değerdir.


Bir şekilde önümüzdeki seçimler, AB konusunda bir referandum gibi geçecek, eğer diğer partiler AB uyum yasalarındaki ısrarlarını değiştirmedikleri, Mesut Yılmaz’ı durdurabileceklerini sanıyorlarsa çok yanılıyorlar. Tam aksine, ANAP seçim meydanlarına çıkıp “Ben Türkiye’yi AB’ye taşımak istiyorum. Diğerleri engelliyor” dediği anda kazanacaktır.


Diğer liderler acaba bu durumun farkındalar mı?


Artık ne isterlerse yapsınlar. Zira genç kuşaklar onları hiçbir zaman affetmeyeceklerdir.Bu yazılara cnnturk.com'dan da erişebilirsiniz.
 
 
BU KATEGORİDEKİ EN ÇOK OKUNAN 25 YAZI
- Yiyin efendiler...
- BUGÜN HEM POLİS, HEM PKK SINAVDAN GEÇECEK
- MHP'nin Türkiye'ye verdiği büyük zarar
- Artık, birbirimize yalan söylemeyelim...
- Türkiye yıllardır AB’nin vize uygulamasına itiraz edip durur. 1974’te Almanya’nın başlattığı ve 36 yıldır sürdürülen vize anlayışı çoktan değişti.
- Cemaat, efsaneleşen gücü’nün esiri oluyor…
- MİLLİ GÖRÜŞ, GÜLEN’İ GÖLGELEDİ…
- 12 EYLÜL BELGESELİ BAŞLIYOR…
- 32.Gün ile birlikte büyüdük... Göz açıp kapayana kadar geçmiş. Daha dün Ali Kırca...
- KAVGA BEKLENİYORDU, TAM AKSİ ÇIKTI...
- BİZ NEDEN KIZIYORUZ, ASIL SARKOZY UTANSIN...
- ERDOĞAN’IN AMACI BATI’YA SIRT DÖNMEK DEĞİL...
- CNN TÜRK’ÜN GİZLİ KAHRAMANLARINI TANIYIN…
- Yahudi aleyhtarlığını kışkırtıyoruz…
- Emekli Albay Arif Doğan öyle sözler söylüyor...
- Avrupa, Anayasa değişikliğini yetersiz ancak olumlu görüyor
- 1'inci köprüye karşıydım, bugün ise destekliyorum...
- Ermeniler, bize muhtaç olacak kadar fakir değil…(3)
- ERDOĞAN VE İHH KAZANDI, KAYBEDENLER İSE...
- Yine Ermeni çalışıyor, yine Türk seyrediyor...
- Ermeniler Türkiye'yi, alkışçılara şikayet edecek (2)
- ERDOĞAN, DOĞRUSUNU YAPIYOR...
- Genelkurmay sivile açılıyor
- Sevgili Dostlar,
- Artık PKK’dan çok, genç Kürtler korkutuyor…