Mehmet Ali Birand
 
ENGELLİLERİN ÇAĞRISINA KULAK VERİN
 
 

ENGELLİLERİN ÇAĞRISINA

KULAK VERİN


“ Zeka potansiyelinde gerilik gösteren, bu yüzden de fiziksel, sosyal ve zihinsel açıdan yaşamın gerektirdiği koşullara tek başına uymakta güçlük çeken kişi” olarak tanımlanıyor zihinsel engelliler. Türkiye’de bu tanıma uyan 8 milyon kişi var. Yani , Türkiye’de yaşayan her yüz kişiden neredeyse 9’u engelli...


Zihinsel engellilerin çok azı eğitim şansı bulabiliyor. Bu eğitimin verilmesi için ter döken, emek harcayan derneklerden biri de ERAM (Özel Eğitime Muhtaç Çocuklara Yardım Derneği)


ERAM şimdi özürlü çocuklar için bir anaokulu açmak istiyor. Bunun için 5 katlı 500 metrekarelik bir bina bulmuş. Ancak okulun yapımı için yardıma ihtiyacı var. Haydi Türkiye... (0212 531 47 82- 533 10 09- )

Efsanevi grup MFÖ singlelarıyla sekiz yıl aradan sonra müzik dünyasında....


30 yılı aşkın süredir yaptıkları unutulmaz şarkılarıyla Türk müzikseverlerinin gönlüne taht kuran MFÖ grubu sekiz yıl aradan sonra hazırladıkları singlelarıyla müzik dünyasına geri döndüler.”Ele güne karşı” ve “Yanlızlar Garı” gibi unutlmaz iki şarkılarını yeniden düzenleyen grup muhteşem yorumlarıyla müzikseverlerin gönlünde bir kez daha taht kuracağa benziyor... Uzun süreden beri onlara hasret kalmıştık... Bu yeni singlelarıyla tekrar aramıza dönmeleri eminim benim kadar tüm dinleyicilerinin beklediğine değecek.....

Bir yeni başarı öyküsü daha: “Kendimi Engelletmem”

İsviçreli Gerard Metroz'un, engelli yaşama başkaldıran, sarsıcı yaşam öyküsü " Kendimi Engelletmem", Türkiye İş Bankası'nın katkılarıyla Türkçeleştirilerek okurlarıyla buluştu... Yazar iki yaşında geçirdiği  tren kazası sonucu bacaklarını kaybettiği dönemle başlayan  kitabında 39 yaşına gelene kadar tüm yaşadıklarını okuyucusuna aktarıyor.... Böylece hem kendi yaşam öyküsünü bizlerle paylaşıyor hem de tüm engellilerin yaşadıklarını daha iyi anlamamıza yardımcı oluyor. Kitabın bir güzel özelliğide tüm gelirinin Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı'na (TESYEV) bağışlanacak olması...Bu yazılara cnnturk.com'dan da erişebilirsiniz.
 
 
BU KATEGORİDEKİ EN ÇOK OKUNAN 25 YAZI
- BAŞKA BİR DÜNYAYA GİTTİM VE BAKIN NELER GÖRDÜM…
- Levent telgrafçıları başta, hepinize teşekkür ederim
- Dürrüşehvar Sultan’da öldü...
- 12 EYLÜL BELGESELİ BENDEN İZİNSİZ SATILIYOR
- TARKAN’A ÇÖZÜM BULSAK KÖTÜ MÜ OLURDU?
- POWER FM’İN GÜCÜ…
- Kuşadası toparlanıyor...
- BURSA CEZAEVİNDEN MESAJ VAR…
- Ülkenin gündemini en çok iki lider yönlendiriyor. Büyük oranda Başbakan Erdoğan...
- Bodrum belediyeleri: Altın yumurtlayan kazları kaçırmak üzeresiniz
- Lig şimdi yeniden başlıyor...
- Teşekkürler...
- EMİNİM, MÜFTÜ ŞAKA YAPMIŞTIR
- Artık kime inanacağımızı şaşırdık
- Beş gün başka bir dünya'da yaşadım…
- "... Sesimi duyan var mı?"
- Türk kaptanı, Kenyalı rehber kadar olamıyor…
- Ya program ya da koalisyon çökecek
- Kırmızı ışıkta durmayan
- Bilmem farkında mısınız...
- Bu kupa kime ne kadar kazandırdı…
- ALATON’UN KATKILARI
- GS ligden, kendi kararıyla çekilmeli
- Türkiye, Süper Lig mücadelesinde
- Dayatma olmadan hareket edemiyoruz