Mehmet Ali Birand
 
BİR CEVAP
 
 

BİR CEVAP


Star Gazetesi tam kendine yakışır bir gazetecilik başarısıyla, benim, Öcalan’ın avukatlarıyla herkesin önünde yaptığım görüşmeyi (YAKALANDI) (İTİRAF) çığlıklarıyla yayınladı.


Bu şekilde gazetenin sahibi Cem Uzan’ın ve Genç Parti’nin Türkiye’ye bakışını bir defa daha gördük.


Genel Yayın Yönetmeni Fatih Çekirge’nin (olaydan sonra eski komutan ve Sabah Gazetesi yöneticilerinden öğrendiğime göre) 1998’de Sabah Ankara temsilcisi iken, ANDIÇ konusundaki  olağanüstü çabalarını hala sürdürdüğünü anladık.


Kim olduğunu tanımadığım Sezai Şengün adlı gazetecinin de “görevimi yaptım- ülkemi tehlikeden korudum” yaklaşımıyla sergilediği tetikçiliğin yeni bir örneğini yaşadık. 


Öcalan’ın avukatları, başka gazetecilerle olduğu gibi benimle de görüşmüşlerdi. Yaptığım değerlendirmeler banda alınmadı, ancak avukatlar sonradan akıllarında kalanları bir kağıda dökmüşler. Bunlar görüşmenin içeriğini tam yansıtmıyor.  Ben sürekli PKK’nın terörü bırakmak zorunda olduğunu, gerçekleri görmeleri gerektiğini söyledim. Öcalan’ı da hiçbir kuvvetin serbest  bırakamayacağını vurguladım. Kimseye taktik vermedim. Herhalde  PKK’nın benden “taktik” almaya ihtiyacı yoktur. Akıl hocaları başka  yerdedir.


Raporda benim Öcalan’a selamlar yolladığım, hapisten çıktıktan sonra  ilk ropörtajı benim yapmak istediğim ve bunu gerçekleştirmek için de, AB’nin Öcalan’ın serbest bırakılması kampanyasına destek vereceğim yazılmış.


Böyle bir yaklaşım söz konusu değildir.


Tabii böyle bir kampanya açılınca “BİRAND’ı SEVENLER DERNEĞİ” fahri üyeleri fırsatı kaçırırlar mı?


Meğer ben, Öcalan hapisten çıktıktan sonra ilk ropörtajı yapabilmek için, vatana ihanet ediyor (!) terörü kışkırtıyormuşum.(!)


Star ile bu Şengün adlı kişiye karşı yasal haklarımı kullanıp dava açacağım.


Derneğin üyeleriyle ise uğraşmaya hiç niyetim yok. Zira tatile çıkıyorum. Onlar istedikleri kadar tepinsinler. Star’cılar da istedikleri kadar vatanı kurtarmaya çalışsınlar... Dünya’nın ve Türkiye’nin hızla değiştiğini hala göremiyor zavallılar...


Söylediklerim ve değerlendirmelerim yazdıklarımla aynı olsa da, görüştüğüm kişiler meşru avukatlar olsa da, böyle bir görüşmenin çarpıtılabileceğini düşünmeliydim.

TATİLE ÇIKMAMA

İZİN VERİN...


Sevgili okurlarımdan izin rica ediyorum.


Bu yıl çok yorucu geçti. Bir süre dinlenmek ve günlük olayların dışına çıkma ihtiyacım var. Yaz aylarının sonuna gelmemezi rağmen, bir türlü nefes alamadım. Eylül’de yeni sezona başlayacak ve yine koşuşturmaya gireceğim.


Önümüzdeki iki hafta sizlerden izin rica ediyorum.


Övgü veya eleştirilerinizi benden esirgemediniz. Hepinize teşekkür borcum var. Kusurlarımı affedin.


Saygılarımla
GÖLTÜRKBÜKÜNDE

ŞENLİK VAR...


Tatil yörelerinde yüzlerce belediye var. Her birinin tek sorunu kaynak azlığı. Ankara bürokrasisi ve siyasetçilerimiz ipleri ellerinden kaçırmamak için belediyelerin yaşayabilecekleri kadar bir kaynağa dahi sahip olmalarını istemiyorlar. Her birinin eli böğründe Ankara’ya gelip yalvarmalarını bekliyorlar. Bundan da adeta keyif alıyorlar.


Yaz aylarını Bodrum’un Türkbükü beldesinde geçirdiğim için, en çok tanıklık ettiğim olaylar Göltürkbükü ile ilgili.


Buraların, Fransız Cote-D’Azur’üne dönüşmesine çok az bir zaman kaldı. Öylesine bir başdöndürücü gelişme yaşanıyor ki, insan hayret ediyor.


Göltürkbükü belediyesi küçük, kaynakları kıt ancak Bodrum’un en canlı ve eğlenceli yöresinin sorumluluğunu taşıyor. Basın orada, ünlüler orada, tanıdık tanımadık tüm forslular oradalar. Hepsi de 1-2 ayın içinde gelip gidiyorlar. Bu küçük belediye’de kendini beğendirebilmek için çırpınıp duruyor.


Küçük ancak pekde becerikli bir belediye...


Geceleri karşılaşıp korkuyla kaçtığınız başıboş sokak hayvanlarına aşı kampanyası yapıyor... Altyapı  yatırımlarının yüzde 90’ını tamamlamak üzere...


Kanalizasyonu, parke-asfalt yolları, yeni açtırdığı 6 yeni kuyu ile bol suyu, 7000 fidanla etrafını yeşillendirmesiyle, çoğunluğa  parmak ısırtıyor.


Hele en büyük sevinç kaynağı, Koruma Kurulunun Kesire Burnu ve Akdeniz gölü’nü “3. derece doğal sit” ilan etmesi oldu. Göltürkbükü belediye başkanı Halil İbrahim Kaynar, Kesire Burnu’nu oturuma açtırmayacağı konusunda verdiği sözü tuttu. Burası Bodrum’un nadir yeşil bölgelerinden biri olduğu için, korunması gerekiyor.


Göltürkbükü, işte bu faaliyetleri nedeniyle de Dünya Çevre Günü ödülünü aldı.

Daha yapılacak çok şey var tabii .


Kaynar’ın önceliği Arıtma tesisi ve buraları 9 aylık turizm  bölgesine dönüştürmek.


Eleştiriler, yapılan hatalar ve eksiklikler de var ancak ortada bir de canla başla çalışan bir ekip var.


Göltürkbükü hepimizin üstüne titrememiz gereken bir yer...
BALIK ÇİFTLİKLERİ

BİTMEYECEK Mİ?


Bodrumun en gözde kıyılarına sahip olan Türkbükü’nün yine en güzel koyları ne yazık ki balık çiftliklerinin istilası altındalar.


Geçen yıllarda tam bir salaş, yıkıntı yığını halindeki bu çiftlikler bu yıl daha da modernleşmeye başladılar.


Bu çiftlikler büyük sorun. Zira, canım koyları kapatmaları bir yana, balıklara attıkları yemler  denizin  dibini öylesine pisletiyor, öylesine kokutuyor ki, inanılır gibi değil.


Çiftliklere karşı değilim. Ancak, yerlerine kesinlikle karşıyım. Aynı çiftlik, insanların kayak yaptıkları, turistlerin yararlandıkları  koylarda değil, açık denizde kurulabilir veya turistik bölgelerin dışında oluşturulabilir. Daha fazla masraf etmemek için, o güzel koyları katlediyorlar.


Bakalım Tarım Bakanlığı Su ürünleri bölümü bu konuya ne zaman ciddiyetle eğilecek?

ANIT İÇİN DESTEK...


Türk Deniz Kuvvetleri’nin Denizaltı Filosu Komutanlığı’nın çeşitli gemilerinde gerek savaşta gerekese de barışta görev alan emekli olmuş subay ve astsubayları Denizaltını Sevenler Sosyal Yardımlaşma Derneği’ni kurmuşlar. Bu kapsamda  bugüne kadar yaşanan deniz facialarnda ölen meslektaşlarının anısına bir anıt dikmeye karar vermişler. Hatta anıtın inşasınada başlanmış. Bizi denizde her türlü tehlikeye karşı koruyan ve bu uğurda kendilerini tehlikeye atan şehitlerimizi anmak ve bu güzel amaca yardım etmek artık bizimde elimizde...

Tüm yardım gönüllüleri için  Denizaltını Sevenler Sosyal Dayanışma Derneği’nin hesap numarası: Oyakbank Kazasker şubesi 3175423-Mt-001...


Bu yazılara cnnturk.com'dan da erişebilirsiniz.
 
 
BU KATEGORİDEKİ EN ÇOK OKUNAN 25 YAZI
- Yiyin efendiler...
- BUGÜN HEM POLİS, HEM PKK SINAVDAN GEÇECEK
- MHP'nin Türkiye'ye verdiği büyük zarar
- Artık, birbirimize yalan söylemeyelim...
- Türkiye yıllardır AB’nin vize uygulamasına itiraz edip durur. 1974’te Almanya’nın başlattığı ve 36 yıldır sürdürülen vize anlayışı çoktan değişti.
- Cemaat, efsaneleşen gücü’nün esiri oluyor…
- MİLLİ GÖRÜŞ, GÜLEN’İ GÖLGELEDİ…
- 12 EYLÜL BELGESELİ BAŞLIYOR…
- 32.Gün ile birlikte büyüdük... Göz açıp kapayana kadar geçmiş. Daha dün Ali Kırca...
- KAVGA BEKLENİYORDU, TAM AKSİ ÇIKTI...
- BİZ NEDEN KIZIYORUZ, ASIL SARKOZY UTANSIN...
- ERDOĞAN’IN AMACI BATI’YA SIRT DÖNMEK DEĞİL...
- CNN TÜRK’ÜN GİZLİ KAHRAMANLARINI TANIYIN…
- Yahudi aleyhtarlığını kışkırtıyoruz…
- Emekli Albay Arif Doğan öyle sözler söylüyor...
- Avrupa, Anayasa değişikliğini yetersiz ancak olumlu görüyor
- 1'inci köprüye karşıydım, bugün ise destekliyorum...
- Ermeniler, bize muhtaç olacak kadar fakir değil…(3)
- ERDOĞAN VE İHH KAZANDI, KAYBEDENLER İSE...
- Yine Ermeni çalışıyor, yine Türk seyrediyor...
- Ermeniler Türkiye'yi, alkışçılara şikayet edecek (2)
- ERDOĞAN, DOĞRUSUNU YAPIYOR...
- Genelkurmay sivile açılıyor
- Sevgili Dostlar,
- Artık PKK’dan çok, genç Kürtler korkutuyor…