BUGÜN HEM POLİS, HEM PKK SINAVDAN GEÇECEK

Bugün Diyarbakır'da büyük tören var. Yüzbinlerce kişi toplanacak En ufak bir olay kan dökülmesine kadar gider. İki muhatabımız var. Biri PKK diğeri de polis. Bakalım sürecin devamını mı istiyorlar, yoksa dinamitlemek mi?

 

BİZE BAKIŞLAR DEĞİŞİYOR...

“İmralı Süreci”nin başlamasıyla, Türkiye'nin bölgedeki "İstikrar reytingini" yükseltmeye başladığının farkında mısınız? Henüz çok erken. Sonucun ne olabileceği de bilinmiyor. Buna rağmen, dış çevreler atılan bu adımı son derece dikkatle izliyor. Çok rahatsız olanlar da var tabi.

 

ÖCALAN SIRADAN BİR MAHKUM DEĞİL Kİ...

Neden bir türlü kabul edemiyoruz? Kürt sorunu ve Pkk terörünü çözecek muhatap olarak onu gördük. Bu ülkenin geleceğini şekillendirecek olan bir lider olduğunu kabul ettik. Şimdi de vereceğimiz TV'nin tek kanallı mı, çok kanallı mı olmasını tartışıyoruz. Kendimizle alay ediyoruz.

 

PARMAKLAR TETİKTEN ÇEKİLİYOR...

Başbakan'ın son açıklamaları İmralı Sürecini rahatlatacak ve daha başlangıçta birçok konudaki tıkanmayı engelleyecek, Ankara'nın bu konuya iyi niyetle yaklaştığını gösterecek önemdedir. Pkk'nın olası bir çekilmesi sırasında, 1999'daki gibi tuzağa düşürülmeyeceği güvencesi " parmakların tetikten çekilmesinin" ilk adımıdır.

 
 
 
Emret Komutanım

1986'da Türk Silahlı Kuvvetlerinin kimlerden oluştuğunu, nasıl eğitim gördüğünü anlatan kitabım, Genelkurmay tarafından yerden yere vurulmuştu. En büyük eleştiriyi eşlerin etkinliğinden söz edilen bölümler almıştı.

 
 

MEHMET ALİ BİRAND'LA SON RANDEVU

Can Dündar, Bülent Çaplı, Nihat Özcan ve Günel Cantak'ın hazırladığı "Birand'la Son Randevu" belgeseli Perşembe günü 32. Gün'de.

 

16 - 10.01.2013 - 2012 NE GETİRDİ? NE GÖTÜRDÜ?

2012 Yılında bizleri neler güldürdü? Neler ağlattı? Kocaman bir yıl nasıl geçti? Mehmet Ali Birand yönetiminde hazırlanan 32. Gün 2012'yi sizlere getiriyor.

 

15 - 27.12.2012 - ARINÇ'TAN GÜNDEMİ SARSACAK AÇIKLAMALAR...

Mehmet Ali Birand ve 32.Gün ekibi tarafından hazırlanan programa bu hafta, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç konuk oluyor. Mehmet Ali Birand ve 32.Gün ekibi tarafından hazırlanan programa bu hafta, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç konuk oluyor. Arınç, 32.Gün stüdyosunda Birand’a gündemi sarsacak açıklamalarda bulunacak. Gerçekten “Dağa çıkar” mıydı? Cumhurbaşkanlığı seçiminde “Kavga” çıkar mı? AK Parti içerisinde belli konularda ayrışma mı var? Erdoğan sonrası AK Parti nasıl yönetilecek? AK Parti’nin “Ağabey”i Bülent Arınç 32.Gün’de yanıtlıyor.